  • Mfr # LRX35R640HS2/HP
  • Zoro # G611975824
Carbon Steel
Type
Linear Way, Roller Type
Rail Length
640 mm
Rail Height
32 mm
Base Width (mm)
34 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
LRX35R640HS2/HP
Rail Length
640 mm
Rail Height
32 mm
Base Width (mm)
34 mm
Mounting End Dia. (mm)
9 mm
Rail Width (mm)
34 mm
Details
Material
Carbon Steel
Type
Linear Way, Roller Type
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Description
Stainless Steel Linear Way, 480 mm Rail, Precision Accuracy Grade, To assemble with MHT15, MHTG15, MH15, MHD15, MHS15, MHSG15