Machined Needle Roller Bearing, Guide Needle Roller - Without Inner ring, No GTR11013550
  • Mfr # GTR11013550
  • Zoro # G708356963
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Bore Dia. (mm)
110 mm
Outside Dia. (mm)
135 mm
Width (mm)
50 mm
Max. RPM
1400 (Oil); 840 (Grease)
Dynamic Load Capacity (N)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
GTR11013550
Country of Origin
Japan
Dimensions
Bore Dia. (mm)
110 mm
Outside Dia. (mm)
135 mm
Width (mm)
50 mm