  • Mfr # LWE20R460SLHS2
  • Zoro # G911976415
Material
Stainless Steel
Type
Linear Way, Ball Type
Rail Width (mm)
20 mm
Rail Height
16 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
LWE20R460SLHS2
Rail Width (mm)
20 mm
Rail Height
16 mm
Base Width (mm)
20 mm
Mounting End Dia. (mm)
6 mm
Rail Length
460 mm
Details
Material
Stainless Steel
Type
Linear Way, Ball Type
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Description
Linear Roller Way, 180 mm Rail, Half Pitch Specification, Precision Accuracy Grade, To assemble with MXC15, MX15, MXG15, MXDC15, MXD15, MXDG15, MXSC15, MXS15 or MXSG15