  • Mfr # LWH12R320SLPS2
  • Zoro # G811976935
Material
Stainless Steel
Rail Length
320 mm
Mounting End Dia. (mm)
3.5 mm
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
LWH12R320SLPS2
Rail Length
320 mm
Mounting End Dia. (mm)
3.5 mm
Rail Height
10.5 mm
Base Width (mm)
12 mm
Rail Width (mm)
12 mm
Details
Material
Stainless Steel
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Type
Linear Way, Ball Type
Description
Linear Roller Way, 840 mm Rail, High Accuracy Grade, To assemble with MXC25, MX25, MXG25, MXDC25, MXD25, MXDG25, MXSC25, MXS25 or MXSG25