  • Mfr # LRX25R660SLHS2
  • Zoro # G811977291
Material
Stainless Steel
Rail Length
660 mm
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Rail Width (mm)
23 mm
Type
Linear Way, Roller Type
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
LRX25R660SLHS2
Rail Length
660 mm
Rail Width (mm)
23 mm
Base Width (mm)
23 mm
Mounting End Dia. (mm)
7 mm
Rail Height
24.5 mm
Details
Material
Stainless Steel
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Type
Linear Way, Roller Type
Description
Stainless Steel Linear Roller Way, 840 mm Rail, Precision Accuracy Grade, To assemble with MXC20, MX20 , MXG20, MXDC20, MXD20, MXDG20, MXSC20, MXS20 or MXSG20