  • Mfr # LRX30R800SLHS2/HP
  • Zoro # G411976984
Material
Stainless Steel
Rail Width (mm)
28 mm
Base Width (mm)
28 mm
Rail Height
28 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
LRX30R800SLHS2/HP
Rail Width (mm)
28 mm
Base Width (mm)
28 mm
Rail Height
28 mm
Rail Length
800 mm
Mounting End Dia. (mm)
9 mm
Details
Material
Stainless Steel
Linear Way, Roller Type
Description
Stainless Steel Miniature Linear Way, 660 mm Rail, High Accuracy Grade, To assemble with MLC20, ML20 or MLG20