Mfr # GVW-45-12-S20CS
Zoro # G215551448
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Specific Fitting Shape
45 Degree Elbow
Outside Dia.
12 in
Fitting Length
6 in
Application
Air, Non potable Water, Light chemical
Finish
Unpainted-Carbon Steel
Get a 10% off coupon
Free 30-day returns
Return PolicyGet 30 days to pay with Net 30
Apply NowUnlock tax-exempt savings
Add Tax ExemptionSpecifications
Product Information
MFR #
GVW-45-12-S20CS
Country of Origin
United States
Dimensions
Outside Dia.
12 in
Fitting Length
6 in
Details
Specific Fitting Shape
45 Degree Elbow
Application
Finish
Unpainted-Carbon Steel
Color
Unpainted
Material
Carbon Steel
Description
- Groove by Weld Elbow Adapter
- 12 in. Groove Adapter