  • Mfr # GV-CP-RNF-E-NSF-2.5-A
  • Zoro # G815552111
/ea
Key Features
Specific Fitting Shape
Coupling
Max. Pressure
600 psi
Length
6 in
Inside Dia.
2.5 in
Material
Ductile Iron
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
GV-CP-RNF-E-NSF-2.5-A
Country of Origin
China
Dimensions
Length
6 in
Inside Dia.
2.5 in
Pipe Size
2.5 in
Details
Specific Fitting Shape
Coupling
Max. Pressure
600 psi
Material
Ductile Iron
Description
  • Groove Rigid No Flex Coupling
  • 2.5 in. Coupling