  • Mfr # GV-CP-F-E-G-1.25
  • Zoro # G315552024
/ea
Key Features
Specific Fitting Shape
Coupling
Max. Pressure
700 psi
Pipe Size
1.25 in
Material
Ductile Iron
Length
4.25 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
GV-CP-F-E-G-1.25
Country of Origin
China
Dimensions
Pipe Size
1.25 in
Length
4.25 in
Inside Dia.
1.25 in
Details
Specific Fitting Shape
Coupling
Max. Pressure
700 psi
Material
Ductile Iron
Description
  • Groove Flexible Coupling
  • 1.25 in. Coupling