  • Mfr # GV-CP-KF1B-RNF-E-1.5G
  • Zoro # G615551963
/ea
Key Features
Specific Fitting Shape
Coupling
Pipe Size
1.5 in
Length
4.5 in
Max. Pressure
450 psi
Inside Dia.
1.5 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
GV-CP-KF1B-RNF-E-1.5G
Country of Origin
China
Dimensions
Pipe Size
1.5 in
Length
4.5 in
Inside Dia.
1.5 in
Details
Specific Fitting Shape
Coupling
Max. Pressure
450 psi
Material
Ductile Iron
Description
  • Groove Rigid No Flex Coupling
  • 1.5 in. Coupling