  • Mfr # GV-CP-PF-N-1.25
  • Zoro # G315554479
/ea
Key Features
Pipe Size - Pipe Fitting
1.25 in
Basic Fitting Material
Ductile Iron
Basic Fitting Shape
Coupling
Max. Pressure
1000 psi
Gasket Material
Nitrile
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
GV-CP-PF-N-1.25
Country of Origin
China
Dimensions
Pipe Size - Pipe Fitting
1.25 in
Details
Basic Fitting Material
Ductile Iron
Basic Fitting Shape
Coupling
Max. Pressure
1000 psi
Gasket Material
Nitrile
Color
Red Painted
Description
  • Groove Flexible Coupling
  • 1.25 in. Coupling