  • Mfr # GV-CP-RTG-E-G-2.5
  • Zoro # G415552108
/ea
Key Features
Specific Fitting Shape
Coupling
Max. Pressure
600 psi
Length
6 in
Material
Ductile Iron
Inside Dia.
2.5 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
GV-CP-RTG-E-G-2.5
Dimensions
Length
6 in
Inside Dia.
2.5 in
Pipe Size
2.5 in
Details
Specific Fitting Shape
Coupling
Max. Pressure
600 psi
Material
Ductile Iron
Description
  • Rigid Tongue & Groove Coupling
  • 2.5 in. Coupling