Mfr # GV-CP-RTG-E-16
Zoro # G515552060
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Specific Fitting Shape
Coupling
Inside Dia.
16 in
Length
22 in
Max. Pressure
175 psi
Pipe Size
16 in
Get a 10% off coupon
Free 30-day returns
Return PolicyGet 30 days to pay with Net 30
Apply NowReal support from real people
Contact our U.S. based teamSpecifications
Product Information
MFR #
GV-CP-RTG-E-16
Country of Origin
China
Dimensions
Inside Dia.
16 in
Length
22 in
Pipe Size
16 in
Details
Specific Fitting Shape
Coupling
Max. Pressure
175 psi
Material
Ductile Iron
Description
- Rigid Tongue & Groove Coupling
- 16 in. Coupling