  • Mfr # GV-T-1.25-STDR-G
  • Zoro # G215554050
/ea
Key Features
Basic Fitting Material
Ductile Iron
Basic Fitting Shape
Tee
Width
3 in
Overall Pipe Length
6 in
Pipe Size
1.25 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
GV-T-1.25-STDR-G
Country of Origin
China
Dimensions
Width
3 in
Overall Pipe Length
6 in
Pipe Size
1.25 in
Outside Dia.
1.25 in
Details
Basic Fitting Material
Ductile Iron
Basic Fitting Shape
Tee
Description
  • Groove Standard Tee
  • 1.25 in. Standard Tee