  • Mfr # GLLEDXDUALGOOSE10T
  • Zoro # G405974453
/ea
Key Features
Material
Metal
Length
13.78
Width
4.53
Color
Black
Includes
‎1 x Dual Head LED Grow Light 1 x USB Charger (5V 2A)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
GLLEDXDUALGOOSE10T
Country of Origin
China
Dimensions
Length
13.78
Width
4.53
Size
‎4.53 x 13.78 x 2.5 inches
Details
Item
10W Timing Function LED Grow Light with 5V 2A adapter
Material
Metal
Color
Black
Includes
Description
* 11 Dimmable Modes & 3 Switch Modes: Provide 11 dimmable modes and 3 lighting modes (red light, blue light or red & blue light) to meet different stages of plant-growing needs. Package include: 1 x Dual Head LED Grow Light, 1 x USB Charger (5V 2A)