  • Mfr # GLLEDXTRIPLEGOOSE15T
  • Zoro # G805974442
/ea
Key Features
Material
Metal
Length
13.78
Width
4.53
Includes
1 x Triple Head LED Grow Light, 1 x USB Charger (5V 3A)
Color
Black
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
GLLEDXTRIPLEGOOSE15T
Country of Origin
China
Dimensions
Length
13.78
Width
4.53
Size
13.78 x 4.53 x 3.15 inches
Details
Item
15W Timing Function LED Grow Light with 5V 3A adapter
Material
Metal
Includes
Color
Black
Description
* 11 Dimmable Modes & 3 Switch Modes: Provide 11 dimmable modes and 3 lighting modes (red light, blue light or red & blue light) to meet different stages of plant-growing needs. Package include: 1 x Triple Head LED Grow Light, 1 x USB Charger (5V 3A)