  • Mfr # BT8P-16W1200 50K
  • Zoro # G1762350
Voltage
100 to 277V AC/347V
Watts
16W
Bulb Housing
Nano Plastic
Color Temperature
4000K
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BT8P-16W1200 50K
Item
LED Tube,Nano,4 ft.,T8F,16W,50K
Voltage
100 to 277V AC/347V
Watts
16W
Bulb Housing
Nano Plastic
Color Temperature
4000K
Description
LED Tube,Nano,4 ft.,T8F,16W,50K, Wattage Equivalency 3800W HAL