  • Mfr # BT8-12W1200 50K
  • Zoro # G1762597
/ea
Key Features
Voltage
100 to 277V AC/347V
Watts
12W
Bulb Shape
T8
Bulb Housing
Aluminum
Color Temperature
5000K
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
BT8-12W1200 50K
Country of Origin
China
Details
Item
LED Tube,PlugnPlay,4 ft.,T8F,12W,50K
Voltage
100 to 277V AC/347V
Watts
12W
Bulb Shape
T8
Bulb Housing
Aluminum
Color Temperature
5000K
Rated Life
50,000 hr
Light Technology
LED
Bulb Type
SMT 2835
Light Distribution
320 Degrees Beam Angle
Type
Tube
Description
LED Tube,PlugnPlay,4 ft.,T8F,12W,50K, Wattage Equivalency 3800W HAL