  • Mfr # 424-V36-LNO-1WZ
  • Zoro # G711756095
Length
23.5 inch
Width
36" Single
Height
34.06 inch
Material
White Zeus Quartz
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
424-V36-LNO-1WZ
Length
23.5 inch
Width
36" Single
Height
34.06 inch
Details
Material
White Zeus Quartz
Finish
Light Natural Oak
Countertop Material
Number of Faucet Holes
Single Hole
Description
The 36" Lorelai Single Vanity celebrates timeless form and exquisite finish details, combined with practical function. The Light Natural Oak finish is accented by reeded details, and clean, raised picture frame molding. Coin-edge knobs in Champagne Brass provide the perfect accent. This single-door cabinet opens to a spacious interior with a single shelf and a convenient USB/Electric power outlet. Two drawers and an upper tip-out drawer offer additional storage space. With the addition of a classic White Zeus Silestone top with backsplash and undermount sink, this vanity is a seamless integration of modern design and functionality.