  • Mfr # 485-V36-WLT-1WZ
  • Zoro # G811756056
/ea
Key Features
Length
23.5 inch
Width
36" Single
Height
34.06 inch
Material
White Zeus Quartz
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
485-V36-WLT-1WZ
Dimensions
Length
23.5 inch
Width
36" Single
Height
34.06 inch
Details
Material
White Zeus Quartz
Finish
Mid-Century Walnut
Countertop Material
Number of Faucet Holes
Single Hole
Description
The 36" Myrrin Single Vanity features a minimalistic silhouette with fluted details, resulting in a blend of classical elegance and contemporary design. The deeply fluted panels run perpendicular on the doors and drawers, adding sophistication and visual interest to the design. Toggle-style knobs in Champagne Brass provide a luxe accent to the rich Mid-Century Walnut finish. The two-door cabinet opens to a spacious interior with a single shelf and a convenient USB/Electric power outlet. A single, lower-level drawer lends additional storage. With the addition of a classic White Zeus Silestone top with backsplash and undermount sink, this vanity is a seamless integration of modern design and functionality.