  • Mfr # 330-V48-M-SRB
  • Zoro # G616242914
/ea
See details
Key Features
Finish
Satin Nickel
Overall Length
23.5 in
Color
Serenity Blue
Overall Width
47.9 in
Overall Height
33 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
330-V48-M-SRB
Dimensions
Overall Length
23.5 in
Overall Width
47.9 in
Overall Height
33 in
Details
Finish
Satin Nickel
Color
Serenity Blue
Description
The Breckenridge 48 in. Single Vanity is a fresh take on traditional Mission furniture that easily transitions to Modern Farmhouse style with an air of understated sophistication. Satin Nickel knobs complement the Serenity Blue finish, while the neatly inset door and drawer fronts lend a fresh appeal to this clean-lined classic. A single-door cabinet opens to reveal an interior shelf equipped with convenient built-in USB/120V power outlet. This console-style vanity also features four full-extension drawers and an open lower shelf for additional storage. Complete the look with one of our 3 cm tops.
  • Single door cabinet with one adjustable interior shelf and four full-extension drawers
  • Cabinet features a multi-stage premium finish coat to offer UV and moisture resistance
  • Serenity Blue finish with Satin Nickel hardware
  • Cabinet only; select one of our countertops to complete the vanity
  • Integrated 120V outlet with USB ports