  • Mfr # 330-V48-BW-3ENC
  • Zoro # G311117876
/ea
See details
Key Features
Width
48" Single
Height
34.2 inch
Material
Yellow Poplar, Plywood Panels
Finish
Bright White
Hardware Finish
Champagne Brass
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
330-V48-BW-3ENC
Width
48" Single
Height
34.2 inch
Depth
23.5 inch
Details
Material
Yellow Poplar, Plywood Panels
Finish
Bright White
Countertop Material
Ethereal Noctis Quartz
Hardware Finish
Champagne Brass
Shape
Rectangular
Description
The beautiful Breckenridge Vanity 48in Single Vanity in a Bright White finish features round Champagne Brass knobs that perfectly complement the clean look of this cabinet. The single door opens to an interior shelf, with convenient access to built-in USB/electric outlets. Four drawers and a removable Bamboo storage tray provide organization. The integrated lower shelf provides extra storage and completes the look of the cabinet. The modern veining on the Ethereal Noctis 3 CM top makes a bold statement.