  • Mfr # 330-V60S-WWO-3LDL
  • Zoro # G316243198
/ea
See details
Key Features
Width
60 in
Height
34.25 in
Material
Ash Solids, Ash Veneers, Plywood Panels
Hardware Finish
Satin Nickel
Depth
23.5 in
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
330-V60S-WWO-3LDL
Width
60 in
Height
34.25 in
Depth
23.5 in
Details
Material
Finish
Whitewashed Oak
Tabletop Color
Lime Delight
Hardware Finish
Satin Nickel
Number of Bowls
Single
Description
The Breckenridge 60 in. Single Vanity is a fresh take on traditional Mission furniture that easily transitions to Modern Farmhouse style with an air of understated sophistication. Satin Nickel knobs complement the Whitewashed Oak finish, while the neatly inset door and drawer fronts lend a fresh appeal to this clean-lined classic. A two-door cabinet opens to reveal an interior shelf equipped with convenient built-in USB/120V power outlet. This console-style vanity also features four full-extension drawers and an open lower shelf for additional storage. A suede-finished Lime Delight Silestone top with undermount sink completes the look.
  • Two-door cabinet with one adjustable interior shelf and four full-extension drawers
  • Cabinet features a multi-stage premium finish coat to offer UV and moisture resistance
  • Whitewashed Oak finish with Satin Nickel hardware
  • Countertop is pre-drilled for an 8" widespread faucet; our 3cm eased edge countertops come with white porcelain rectangular sink(s) that ship separately and include mounting brackets for easy installation
  • Integrated 120V outlet with USB ports