  • Mfr # 157-V60D-BW-3EJP
  • Zoro # G111116826
/ea
See details
Key Features
Width
60" Double
Height
34.0 inch
Material
Parawood, Plywood Panels, Black Walnut Veneers
Depth
23.5 inch
Shape
Rectangular
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
157-V60D-BW-3EJP
Country of Origin
Viet Nam
Dimensions
Width
60" Double
Height
34.0 inch
Depth
23.5 inch
Details
Material
Finish
Bright White
Shape
Rectangular
Hardware Finish
Satin Nickel
Countertop Material
Eternal Jasmine Pearl Quartz
Description
The Bristol 60in Bright White Double Vanity features a full plinth base, also known as a toe kick or pedestal base. This wraparound base allows for quick clean ups. This vanity is complimented by Satin Nickel door and drawer pulls, along with an optional wood backsplash. The look is completed with a 3 CM eased edge Eternal Jasmine Pearl Silestone Quartz top and one white ceramic rectangular sink.