James Martin Vanities Bristol 72in Double Vanity, Whitewashed Walnut w/ 3 CM Eternal Marfil Quartz Top 157-V72-WW-3EMR
Bristol 72in Double Vanity, Whitewashed Walnut w/ 3 CM Eternal Marfil Quartz Top (Discontinued)
  • Mfr # 157-V72-WW-3EMR
  • Zoro # G311117265
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
157-V72-WW-3EMR
Width
72" Double
Height
34.0 inch
Depth
23.5 inch
Finish
Whitewashed Walnut
Countertop Material
Eternal Marfil Quartz
Description
The Bristol 72in Whitewashed Walnut Double Vanity features a full plinth base, also known as a toe kick or pedestal base. This wraparound base allows for quick clean ups. This vanity is complimented by Satin Nickel door and drawer pulls, along with an optional wood backsplash. The look is completed with a 3 CM eased edge Eternal Marfil Silestone Quartz top and one white ceramic rectangular sink.