  • Mfr # 650-V48-BKO-3WZ
  • Zoro # G911116712
/ea
See details
Key Features
Width
48" Single
Height
34.0 inch
Material
Yellow Poplar, Plywood Panels
Depth
23.5 inch
Shape
Rectangular
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
650-V48-BKO-3WZ
Country of Origin
Viet Nam
Dimensions
Width
48" Single
Height
34.0 inch
Depth
23.5 inch
Details
Material
Yellow Poplar, Plywood Panels
Finish
Black Onyx
Shape
Rectangular
Hardware Finish
Satin Nickel
Countertop Material
White Zeus Quartz
Description
The Brittany 48in Black Onyx Single Vanity by James Martin Vanities features classic details that bridge both traditional and transitional styles. This beautiful piece of furniture includes one hide-away top row tip-out drawer, plus six full-depth drawers, two of which are double-height for storage of taller items. This cabinet also has one door, which conceals an interior shelf for ample storage. Hand crafted in yellow poplar solids and yellow poplar veneers with Satin Nickel hardware.Matching wood backsplash is included. The look is completed with a 3 CM eased edge White Zeus Silestone Quartz top by Silestone and one white ceramic sink.