  • Mfr # 650-V60D-BKO-3WZ
  • Zoro # G711118039
/ea
See details
Key Features
Width
60" Double
Height
34.0 inch
Material
Yellow Poplar, Plywood Panels
Hardware Finish
Satin Nickel
Shape
Rectangular
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
650-V60D-BKO-3WZ
Country of Origin
Viet Nam
Dimensions
Width
60" Double
Height
34.0 inch
Depth
23.5 inch
Details
Material
Yellow Poplar, Plywood Panels
Finish
Black Onyx
Countertop Material
White Zeus Quartz
Hardware Finish
Satin Nickel
Shape
Rectangular
Description
The Brittany 60in Black Onyx Double Vanity by James Martin Vanities features classic details that bridge both traditional and transitional styles. This beautiful piece of furniture includes two hide-away tip-out, top row drawers and four full-depth drawers. This cabinet also has two doors, which conceal an interior shelf for ample storage. Hand crafted in yellow poplar solids and yellow poplar veneers with Satin Nickel hardware.Matching wood backsplash is included. The look is completed with a 3 CM eased edge 3 CM eased edge White Zeus Silestone Quartz top with two white ceramic rectangular sinks.