  • Mfr # 547-V60D-PCN-1WZ
  • Zoro # G416243180
Width
60 in
Height
35.88 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
547-V60D-PCN-1WZ
Width
60 in
Height
35.88 in
Depth
23.5 in
Finish
Pecan
Tabletop Color
White Zeus
Number of Faucet Holes
1 Per Basin
Number of Bowls
Double
Description
The Brookfield 60 in. Double Vanity in Pecan by James Martin Vanities offers a blend of traditional elegance and contemporary sophistication. The raised panel picture frame doors and detailed corner molding reflect timeless craftsmanship, while the Pecan finish and Champagne Brass hardware lend a fresh, modern appeal. This beautifully crafted vanity features two single door cabinets that open to interior shelves, along with four standard drawers for ample storage. The cool wood tones highlight the natural Oak wood grains, lending sophistication and charm to your space. The vanity is completed by a classic White Zeus Silestone top and backsplash with undermount sinks.