  • Mfr # 503-V60D-SC-3CSP
  • Zoro # G816242905
Key Features
Width
60 in
Height
33.76 in
Material
Poplar, Plywood Panels
Depth
23.5 in
Includes
Vanity cabinet, countertop, sink
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
503-V60D-SC-3CSP
Dimensions
Width
60 in
Height
33.76 in
Depth
23.5 in
Details
Material
Poplar, Plywood Panels
Finish
Smokey Celadon
Number of Faucet Holes
3 Per Basin
Tabletop Color
Charcoal Soapstone
Includes
Hardware Finish
Champagne Brass
Shape
Rectangular
Number of Bowls
Double
Mounting Type
Widespread Faucet
Description
The sophisticated details and clean lines of the Chicago 60 in. Double Vanity by James Martin Vanities make it the perfect choice for any bathroom. Featuring a Smokey Celadon finish, this vanity offers ample storage with its double-door cabinets, adjustable interior shelves, and six drawers two tip-outs, two standard, two double-deep. Champagne Brass knobs and legs add a contemporary touch; or choose to forego the metal legs for a modern wall-mounted installation. The addition of a matte Charcoal Soapstone Silestone top with undermount sinks completes the look.
  • Cabinet features a multi-stage premium finish coat to offer UV and moisture resistance
  • Smokey Celadon finish with Champagne Brass hardware
  • Countertop is pre-drilled for 8" widespread faucets; our 3cm eased edge countertops come with white porcelain rectangular sink(s) that ship separately and include mounting brackets for easy installation