  • Mfr # D125-V72-SBL-3WZ
  • Zoro # G916242645
Width
72 in
Height
35.88 in
Depth
21.5 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
D125-V72-SBL-3WZ
Width
72 in
Height
35.88 in
Depth
21.5 in
Tabletop Color
White Zeus
Number of Faucet Holes
1 Per Basin
Number of Bowls
Double
Description
The Gracyn 72 in. Double Vanity is a tactile and visual delight, boasting soft curves and a rich Sable finish that brings character to your space. The sand-blasted finish on natural Ash gives textural and visual definition to the wood grain, truly bringing this piece to life. Featuring two integrated USB/120V power units and smooth radius edges, the Gracyn is complemented by elegant Champagne Brass hardware. The two single-door cabinet features ample storage with four full-extension drawers, interior shelving, and two internal drawers. With the addition of a classic White Zeus Silestone top and undermount sinks, this vanity is a seamless integration of modern design and functionality.
  • Cabinet features a multi-stage premium finish coat to offer UV and moisture resistance
  • Sand-blasted Ash wood in Sable finish with Champagne Brass hardware
  • Two integrated 120V Outlets with USB Ports