  • Mfr # D704-V48-CBO-3WZ
  • Zoro # G711756477
/ea
Key Features
Length
21.5 inch
Width
48" Single
Height
36.0 inch
Material
White Zeus Quartz
Finish
Carbon Oak
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
D704-V48-CBO-3WZ
Country of Origin
Viet Nam
Dimensions
Length
21.5 inch
Width
48" Single
Height
36.0 inch
Details
Material
White Zeus Quartz
Finish
Carbon Oak
Countertop Material
Number of Faucet Holes
Single Hole
Description
The Lucian 48” single vanity is a visual delight, boasting a rich Carbon Oak finish that adds warmth and character to your space. Complemented by Champagne Brass hardware, the ribbed detailing is meticulously crafted. Enjoy ample storage with one tip-out drawer and five traditional drawers, while a lower exposed shelf adds versatility to your storage solutions. With the addition of a classic White Zeus Silestone top and undermount porcelain sink, this vanity is a seamless integration of modern design and functionality.