  • Mfr # 850-V48-SOK-3CSP
  • Zoro # G411117103
/ea
Key Features
Width
48" Single
Height
33.8 inch
Material
Yellow Poplar, Ash, Plywood Panels, Black Walnut Veneers, Red Oak
Finish
Silver Oak
Depth
23.5 inch
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
850-V48-SOK-3CSP
Country of Origin
Viet Nam
Dimensions
Width
48" Single
Height
33.8 inch
Depth
23.5 inch
Details
Material
Finish
Silver Oak
Shape
Rectangular
Hardware Finish
Satin Nickel
Countertop Material
Charcoal Soapstone Quartz
Description
The Metropolitan 48in Silver Oak Single Vanity by James Martin Vanities is a wall-mount optional cabinet with mounting brackets and removable Brushed Nickel legs. This cabinet offers ample storage space and soft-close doors and drawers. The look is completed with a 3 CM eased edge Charcoal Soapstone Silestone Quartz top and one white ceramic rectangular sink.