  • Mfr # DL-PS-96/24-HWD
  • Zoro # G607878894
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Length
9.5"
Width
1.68"
Height
1"
Weight
1.08 lbs.
Description/Special Features
UL Listed Class 2 power output
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
DL-PS-96/24-HWD
Country of Origin
China
Dimensions
Length
9.5"
Width
1.68"
Height
1"
Details
Item
Ballasts
Weight
1.08 lbs.
Description/Special Features
UL Listed Class 2 power output
Material
Aluminum / Steel
Dimmable
NO
Application
Electronic LED Driver
Features
UL Listed Class 2 power output.Suitable for dry and damp locations.Universal input voltage – 120 to 277V AC. High efficiency up to 89.5%.Short circuit, Overload, Over voltage, Over temperature protection; auto-recovery.
Lighting Certification
c UL us Listed
Lighting Technology
LED
Voltage
Fixture Wattage
96
Description
JESCO 96W 24V NonDimming LED Hardwire Power Supply