  • Mfr # 300.5-63-M8-32-IS
  • Zoro # G011800276
/ea
Key Features
Thread Size
M8
Standards
RoHS
Thread Type
External
Overall Height
81 mm
Overall Length
71.75 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
300.5-63-M8-32-IS
Country of Origin
Germany
Dimensions
Thread Size
M8
Overall Height
81 mm
Overall Length
71.75 mm
Hub Height
31 mm
Handle Height - Maximum
49 mm
Thread Length
32 mm
Handle Length
63 mm
Handle Height - Minimum
45 mm