  • Mfr # 70952-80-A-ST
  • Zoro # G522730635
/ea
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
70952-80-A-ST
Country of Origin
Germany
Description
Bearing Lock Washer, Compatible Bearing Series Not Applicable, Compatible Lock Nut Not Applicable, Face Diameter 91 mm, For Nominal Shaft Diameter 80 mm, Inner Tab Width 10 mm, Material Steel, Number of Tabs 21, Outside Diameter 91 mm, System of Measurement Metric, Standards DIN 70952, RoHS Compliant, Washer Thickness 8.5 mm