  • Mfr # 6336.13-63-M12-30-A
  • Zoro # G111800596
/ea
Key Features
Color
Black
Thread Size
M12
Includes
Lanyard Ring, Retaining Cable/Ball Chain
Overall Height
70 mm
Standards
AISI, DIN 6336, RoHS
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
6336.13-63-M12-30-A
Country of Origin
Germany
Dimensions
Thread Size
M12
Overall Height
70 mm
Base Diameter
26 mm
Thread Length
30 mm
Handle Diameter
63 mm
Base Height
19 mm