  • Mfr # 6226-28-75-A3-MT-H
  • Zoro # G909935424
/ea
Key Features
System of Measurement
Metric
Overall Length
75 mm
Overall Length Tolerance
+/-0.2 mm
Material
Stainless Steel
Finish
Plain
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
6226-28-75-A3-MT-H
Country of Origin
Germany
Dimensions
Overall Length
75 mm
Overall Length Tolerance
+/-0.2 mm
Outside Diameter
28 mm
Body Length
75 mm
Through Hole Diameter
M6
Thread Length
16 mm
Body Thread Length
16 mm