  • Mfr # KT-RKIT19AC-7C-850-FDIM-IP
  • Zoro # G922655668
/ea
Key Features
Lighting Technology
LED
Color Temperature
5000K
Voltage
120V
Watts
19W
Dimmable
Yes
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
KT-RKIT19AC-7C-850-FDIM-IP
Country of Origin
Unknown
Details
Item
LED Retrofit Kit
Lighting Technology
LED
Color Temperature
5000K
Voltage
120V
Watts
19W
Dimmable
Yes
Description
AC LED Light Engine, 7" Round, 19W, 80 CRI, 5000K, 120V Input, Phase Control Dimming, Individual Pack