  • Mfr # UP80.48.65
  • Zoro # G8506199
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Size
4 ft. Wide x 8 ft. Drop
Depth
3.5"
Length
96"
Width
48"
Material
PVC Coated Polyester
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
UP80.48.65
Country of Origin
China
Dimensions
Size
4 ft. Wide x 8 ft. Drop
Depth
3.5"
Length
96"
Width
48"
Overall Height
96"
Details
Material
PVC Coated Polyester
Fabric Weight
11 lbs
Item
Outdoor Sun Shade
Includes
All installation hardware, installation template, 15 channel remote, 120" charging cord
Color
Pepper
Application
Window, Patio, Porch, Pergola, Outdoor seating area, Resturants, Schools, Hospitals
UV Protection
92%