  • Mfr # K1411.04X16
  • Zoro # G602060652
/ea
Key Features
External Hex Drive
A4 Material Grade/Class
System of Measurement
Metric
Head Width
7 mm
Material
Stainless Steel
Finish
Plain
Thread Style
Fully Threaded
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
K1411.04X16
Country of Origin
Germany
Dimensions
Thread Size
M4
Fastener Length
16 mm
Head Width
7 mm
Head Height
3 mm
Head Dia.
9.2 mm