  • Mfr # K1330.05X30
  • Zoro # G508073190
/ea
Key Features
External Hex Drive
A4 Material Grade/Class
System of Measurement
Metric
Thread Size
M5
Fastener Length
30 mm
Head Width
10.50 mm
Material
Stainless Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
K1330.05X30
Country of Origin
Germany
Dimensions
Thread Size
M5
Fastener Length
30 mm
Head Width
10.50 mm
Drive Size
8 mm
Head Height
4.7 mm
Min. Thread Length
16 mm
Flange Diameter
10.5 mm
Overall Length
34.7 mm