  • Mfr # K1647.2106X25
  • Zoro # G408073252
Thread Size
M6
Fastener Length
25 mm
Head Width
14 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K1647.2106X25
Thread Size
M6
Fastener Length
25 mm
Head Width
14 mm
Head Height
9.1 mm
Drive Size
10 mm
Flange Diameter
14 mm
Washer Thickness
2.5 mm
Overall Length
40.1 mm