  • Mfr # K1647.2108X50
  • Zoro # G708073303
Thread Size
M8
Head Width
18 mm
Material
Stainless Steel
Finish
Plain
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K1647.2108X50
Thread Size
M8
Fastener Length
50 mm
Head Width
18 mm
Drive Size
13 mm
Head Height
11.7 mm
Min. Thread Length
22 mm
Overall Length
68.1 mm
Flange Diameter
18 mm
Washer Thickness
2.5 mm