  • Mfr # K1647.2108X40
  • Zoro # G808073296
Thread Size
M8
Head Width
18 mm
Material
Stainless Steel
Finish
Plain
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K1647.2108X40
Thread Size
M8
Fastener Length
40 mm
Head Width
18 mm
Min. Thread Length
22 mm
Head Height
11.7 mm
Drive Size
13 mm
Flange Diameter
18 mm
Washer Thickness
2.5 mm
Overall Length
58.1 mm