  • Mfr # K1647.2108X60
  • Zoro # G908073264
Thread Size
M8
Head Width
18 mm
Material
Stainless Steel
Finish
Plain
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K1647.2108X60
Thread Size
M8
Fastener Length
60 mm
Head Width
18 mm
Head Height
11.7 mm
Min. Thread Length
22 mm
Drive Size
13 mm
Flange Diameter
18 mm
Washer Thickness
2.5 mm
Overall Length
78.1 mm