  • Mfr # K1647.2108X30
  • Zoro # G708073310
Thread Size
M8
Head Width
18 mm
Material
Stainless Steel
Finish
Plain
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K1647.2108X30
Thread Size
M8
Fastener Length
30 mm
Head Width
18 mm
Head Height
11.7 mm
Drive Size
13 mm
Flange Diameter
18 mm
Overall Length
48.1 mm
Washer Thickness
2.5 mm