  • Mfr # K0122.93A32X20
  • Zoro # G7342085
Color
Orange
Diameter
21mm
Height
41.5mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K0122.93A32X20
Diameter
21mm
Height
41.5mm
Length
80mm
Screw Length
20.00mm
Thread Size
5/16"-18
Overall Length
91 mm
Overall Height
78.5 mm
Width
0.83"
Handle Length
80 mm
Hub Height
41.5 mm
Thread Length
20 mm
Handle Height - Minimum
54.5 mm
Handle Height - Maximum
58.5 mm
Details
Color
Orange
Material
Diecast Zinc, Steel, Stainless Steel
Thread Standard
UNC
Measurement System
Inch
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Orange, Thread Size 5/16 In.-18, Thread Standard UNC, Screw Length 20.00mm, Overall Height 78.5 mm, Overall Length 91 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud, Finish - Machining Powder Coated