  • Mfr # K0122.93A32X30
  • Zoro # G7341918
Color
Orange
Diameter
21mm
Height
41.5mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
K0122.93A32X30
Diameter
21mm
Height
41.5mm
Length
80mm
Screw Length
30.00mm
Thread Size
5/16"-18
Overall Length
91 mm
Width
0.83"
Overall Height
88.5 mm
Handle Height - Maximum
58.5 mm
Handle Height - Minimum
54.5 mm
Hub Height
41.5 mm
Thread Length
30 mm
Handle Length
80 mm
Details
Color
Orange
Material
Diecast Zinc, Steel, Stainless Steel
Thread Standard
UNC
Measurement System
Inch
Thread Material
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Orange, Thread Size 5/16 In.-18, Thread Standard UNC, Screw Length 30.00mm, Overall Height 88.5 mm, Overall Length 91 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud, Finish - Machining Powder Coated