  • Mfr # K0122.93A32X40
  • Zoro # G7342049
Color
Orange
Diameter
21mm
Height
41.5mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K0122.93A32X40
Diameter
21mm
Height
41.5mm
Length
80mm
Screw Length
40.00mm
Thread Size
5/16"-18
Overall Length
91 mm
Overall Height
98.5 mm
Width
0.83"
Handle Height - Maximum
58.5 mm
Handle Length
80 mm
Thread Length
40 mm
Hub Height
41.5 mm
Handle Height - Minimum
54.5 mm
Details
Color
Orange
Material
Diecast Zinc, Steel, Stainless Steel
Thread Standard
UNC
Measurement System
Inch
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Orange, Thread Size 5/16 In.-18, Thread Standard UNC, Screw Length 40.00mm, Overall Height 98.5 mm, Overall Length 91 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud, Finish - Machining Powder Coated