  • Mfr # K0122.92101X15
  • Zoro # G7341881
Color
Black
Diameter
18.5mm
Height
32mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K0122.92101X15
Diameter
18.5mm
Height
32mm
Length
65mm
Screw Length
15.00mm
Thread Size
M10
Overall Length
74.5 mm
Width
0.73"
Overall Height
60.5 mm
Handle Height - Minimum
42.5 mm
Thread Length
15 mm
Handle Height - Maximum
45.5 mm
Handle Length
65 mm
Hub Height
32 mm
Details
Color
Black
Knob Type
Clamp Knob
Material
Diecast Zinc, Steel
Thread Standard
Metric
Measurement System
Metric
Thread Material
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Black, Thread Size M10, Thread Standard Metric, Screw Length 15.00mm, Overall Height 60.5 mm, Overall Length 74.5 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud, Finish - Machining Powder Coated